Atatürk ve 2 duble rakı..

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
AŞAĞIDAKİ YAZIYI BİR ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ, OKULUNUN DUVAR GAZETESİNE
YAZMIŞ.

İNANILMAZ GUZEL VE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI
İYİ DE YAPMIŞ.

132cp9.jpg

Bu ülkede yasayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini
borçlu olduğu
insan:

ATATÜRK...

Gençliğinde kot pantolon giyememiş.

Sevgilisinin elinden tutup
hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş...
Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak
şirketinin,
first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş...

Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej
esliğinde
Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu...
Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan
ayağında
spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...
Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren
mini etekli
ponpon kızlar da yokmuş...
Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize
döktükten sonra
timsah yürüyüşü de yapmamışlar...
Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not
alacağı bir
cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde
bulunacakları
da cep telefonundan öğrenememiş!
Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo progr***** faks
çekemeden,
İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden
gitti ..

Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra
arabaya atlayıp
sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur
atamadı.

Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.
Atatürk'e acıyorum...

Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir
dönemde dünyaya gel,

sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini
getir. Aaaah ah...
Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak,
babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken...
Bunları yapmadı Atatürk...

Keyif çatmadı...
Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...

ISTE ONUN IÇIN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK HER FIRSAT ELINDE VARDI. O ISE
SADECE
BU MILLETIN BAGIMSIZLIGINI ISTEDI.

BÜTÜN SUÇU

2 KADEH RAKI IÇMEKTI
O KADAR.....

---> Atatürk ve 2 duble rakı..

2 kadeh rakı ve beyaz leblebi :) çok güzeldi teşekkürler

Bir ortaokul öğrencisinin böyle şeyleri yazabilmesi beni çok mutlu etti :)

Harmandalı çalıyordu winamp'da denk geldi bi okuyayım dedim. Ne yalan söyleyim gözlerim dolmadı değil. Adam gibi adam'dı Atatürk evet. O kadar imkanı varken kendisine tarla almak, ev yaptırmak yerine Bu Ülke'yi bizlere emanet etti. Amacı ilerde AB'ye girebilsinler diye değil bu IRK'I Sonsuza kadar sürdürebilmek için. Ve öyle bir insan ki Atatürk; Avrupa Birliği ona katılmamız için teklif getirirken elinin tersi ile itekleyebilen. İçinde ki Milliyetçi ruhu kendi adına bir Dernek açarak ya da Siyaset'e girip insanlara naralar atmak yerine bu Milletin en iyi duruma gelebilme hayali ile açtı o Meclis'i. İçinde Terörist'i barınsın söz sahibi olsun diye değil; Öyle bir Kurul oluşturulsun ki Herkes 4 gözle takip etsin bu Kurultay'ı diye. Nerden bilebilirdin Atam bu hallere gelebileceğimizi. Uçkuru düşüklerin yüzünden bu hale gelebileceğimizi; popülerlik çabalarından kendi misyon ve vizyonumuzu unutabileceğimizi .. Nerden bilebilirdin be Atam. Teşekkür ederim Edizim.

Hastasıyız Atatürk'ün..

WнιтєRσσт;3096053' Alıntı:
Harmandalı çalıyordu winamp'da denk geldi bi okuyayım dedim. Ne yalan söyleyim gözlerim dolmadı değil. Adam gibi adam'dı Atatürk evet. O kadar imkanı varken kendisine tarla almak, ev yaptırmak yerine Bu Ülke'yi bizlere emanet etti. Amacı ilerde AB'ye girebilsinler diye değil bu IRK'I Sonsuza kadar sürdürebilmek için. Ve öyle bir insan ki Atatürk; Avrupa Birliği ona katılmamız için teklif getirirken elinin tersi ile itekleyebilen. İçinde ki Milliyetçi ruhu kendi adına bir Dernek açarak ya da Siyaset'e girip insanlara naralar atmak yerine bu Milletin en iyi duruma gelebilme hayali ile açtı o Meclis'i. İçinde Terörist'i barınsın söz sahibi olsun diye değil; Öyle bir Kurul oluşturulsun ki Herkes 4 gözle takip etsin bu Kurultay'ı diye. Nerden bilebilirdin Atam bu hallere gelebileceğimizi. Uçkuru düşüklerin yüzünden bu hale gelebileceğimizi; popülerlik çabalarından kendi misyon ve vizyonumuzu unutabileceğimizi .. Nerden bilebilirdin be Atam. Teşekkür ederim Edizim.
Yazını şimdi okudum emre yüreğine sağlık kardeşimin be, tercüman olmuşsun hislere..

Ülkenin bir numaralı adamıyken padişahlığı istemeyip de yepyeni bir oluşum içerisine giren bu Adam bırakın da iki duble rakı içsin. Anlamadığım adam 3000 rakamla yazayım Üçbin kitap okumuş bir insan. İnsan yahu. Kendisinden çok ülkesini düşünmüş, cephede askerleri savaşırken o bu savaşı kazanıp kadınlarımıza hak vereceğiz demiş. Daha neler neler demiş. Bıraksınlar Atatürk'ün yalnızlığını karga kovaladığını. Bıraksınlar 1881 de doğup 1938 de öldüğünü. Yaptıklarına baksınlar. Savaş ortamında bile dünyanın ileri gelen devletleri ile yarışır şekilde geliştiğimiz ile uğraşsınlar. Cehaletle yoksullukla uğraşsınlar. Benim canım Atam'ın efkarını dağıtabilmek adına içtiği içkiyi bıraksınlar 13 yaşındaki kızla evlenen zihniyetle uğraşsınlar.

Şerefine ATAM!
Kadehler sana kalktı bugünde..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri