Aşk Sizce ŞEYTAN'ın bir oyunumudur ?

Aşk Sizce ŞEYTAN'ın bir oyunumudur ?

• Kullanılan toplam oy
    13
---> Aşk Sizce ŞEYTAN'ın bir oyunumudur ?

Aşk aptalların kendi yarattıkları oyunda sadece oyuncu olarak oynamasıdır..

elbette hayir, seytan ve ask yanana olamaz ancak seytan ve nefs yanana olabilir.

nefsini ''ask'' ile kariristirirsan eger yukarda yorumlara katiliyorum. yasadigi insanin ''ask'' degilde nefs se seytanin oyunu, aptallik ve daha baska benzetmelerde olabilir.

ama.... ''ask''i ALLAH yaratmissa eger ona seytanin oyunu demek nekadar dogru olur bilemiyorum ki.... bunu derken ilahi ''ask''i unutmamak gerek. ''ask''lara seytanin oyunu dersek ALLAH'a duyulan ''ask''a da seytanin oyunu demis olmazmiyiz?

ALLAH'a asik olmak istiyorsak insan once faniye olan askla yanmali pismeli ki ALLAHA daha kolay ve cabuk asik olabilsin. Once aski ogrenmeli.

ASK gercektende kutsal bir duygu. insanlar hoslantilari nefslerini ask zannedip bunlar gecincede ask aptallik vs. gibi benzetmeler yapabiliyorlar aski yasamasini bilmiyorsa insanlar ask ne yapsin buna.

ASk kesinlikle seytanin oyunu degildir, olsa olsa nefs seytanin oyunu olur. guzel olan hic birsey seytandan olamaz ancak ALLAH'tan olur. Kotu ve yanlis olan hersey seytandandir.

tam tersine aşk kutsal bir duygudur ve kirli yüreklerde yer etmez.

"Aşk meleklerin ve şeytanların en büyük silahıdır... Hangisinin silahı olacağına sen karar verirsin ama aşkın aklının önüne geçtiyse bil ki sen o silaha dönüşmüşsündür" derdi sevgili hocam. Allahın rahmeti üzerine olsun ...

Hayır.Bence Aşk kalbin sevgi tohumudur.

hayır askı sevgiyi o ısınmayı kalbimizde oluşturanda Allahtır

ferdi tayfurun sarkisi geldi aklima.

yaRab yaRab
ben aska malubum
huzurunda mahcubum
kes boynum kildan ince
cehennemi dusunmuyor insan sevince...

ask kesinlikle seytanin oyunu degildir.

yukarda yazdigim gibi
guzel olan hersey ALLAH'tan cirkin kotu olan hersey seytandandir ki, ask guzel birsey aci cekilsede...

elbette hayir, seytan ve ask yanana olamaz ancak seytan ve nefs yanana olabilir.

nefsini ''ask'' ile kariristirirsan eger yukarda yorumlara katiliyorum. yasadigi insanin ''ask'' degilde nefs se seytanin oyunu, aptallik ve daha baska benzetmelerde olabilir.

ama.... ''ask''i ALLAH yaratmissa eger ona seytanin oyunu demek nekadar dogru olur bilemiyorum ki.... bunu derken ilahi ''ask''i unutmamak gerek. ''ask''lara seytanin oyunu dersek ALLAH'a duyulan ''ask''a da seytanin oyunu demis olmazmiyiz?

ALLAH'a asik olmak istiyorsak insan once faniye olan askla yanmali pismeli ki ALLAHA daha kolay ve cabuk asik olabilsin. Once aski ogrenmeli.

ASK gercektende kutsal bir duygu. insanlar hoslantilari nefslerini ask zannedip bunlar gecincede ask aptallik vs. gibi benzetmeler yapabiliyorlar aski yasamasini bilmiyorsa insanlar ask ne yapsin buna.

ASk kesinlikle seytanin oyunu degildir, olsa olsa nefs seytanin oyunu olur. guzel olan hic birsey seytandan olamaz ancak ALLAH'tan olur. Kotu ve yanlis olan hersey seytandandir.

çok doğru bi yorum...tebrik ediyorum seni yeşil..bu hayatta herşey beşeri aşk değildir..doğaya aşk vardır kitaba veya bir başka nesneye aşk vardır en önemlisi YARADANA AŞK VARDIR...ve şu an umursamadığımız ve canımızı yakan aşklarda YARANDAN tarafından gönderilmiştir...kiii, beşeri aşktan İLAHİ AŞKI BULABİLELİM...tabii şu an ki basit aşklardan bahsediyorm..kim mecnun olupta leyla sının peşine düşecek başka leyla lar varken...sonrada gelelim aşkı kötüleyelim..yok öyle 3 kuruşu 5 köfte..acıyı çekeceksin ilk önce...daha sonra aşık oldum diyeceksin..AŞKIM demekle aşık olunmuyo işte..AŞKIM dediğin kişinin verdiği acıyı yaşayacaksın..yaşarken sıkıntı yerine huzur duyacaksın ki AŞIĞIM diyebilesin...en basit zorlukta aşktan kaçtıktan sonra AŞKA SÖVERCESİNE ŞEYTANIN BİR OYUNUDUR demek çok ama çok YANLIŞTIR...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri