Ardanın forması ile yardım

crazy___55

Kayıtlı Üye
Arda'nın forması ile yardım!

Antalya'nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren Alanya Yardıma Muhtaç Öğrencileri Koruma Derneği (AYMÖD), Galatasaraylı Arda'nın Norveç maçında giydiği milli takım formasını satarak, gelirini yardıma muhtaç öğrencilere gönderecek.

AYMÖD Başkanı Gülcan Kayak, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'ı ziyaret ederek, formayı gösterdi ve formanın satışı için destek istedi. Formayı, yarın akşam düzenlenecek AYMÖD'ün yemeğinde açık artırmayla satışa çıkaracaklarını belirten Kayak, forma satışından 10 bin YTL'nin üzerinde gelir beklediklerini söyledi. Formanın, derneğe A klasmanı hakemi Kuddusi Müftüoğlu tarafından hediye edildiğini anlatan Kayak, ''Bu forma, Arda'nın, son oynanan Norveç-Türkiye milli maçında giydiği orijinal milli takım formasıdır. Formanın üzerinde 11 milli takım oyuncusu ile teknik direktör Fatih Terim'in de imzası bulunuyor. Manevi değeri çok yüksek olan bu formayı, açık artırma ile satarak, bizden yardım bekleyen ve üniversitede okuyan öğrencilere göndereceğiz. Hayırseverlerin formaya ilgi göstereceğini umuyoruz'' ifadelerini kullandı.

Dernek olarak halen 45 öğrenciyi okuttuklarını, bunun yanı sıra Alanya'daki ilköğretim ve lise düzeyinde öğrenim gören çok sayıda öğrenciye kırtasiye ve giyecek yardımı yaptıklarını belirten Kayak, bütün bunları Alanyalı hayırseverlerin desteği sayesinde başardıklarını kaydetti.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan da, forma satışı için elinden gelen desteği vereceğini belirterek, sporseverleri ve hayırseverleri açık artırmaya ilgi göstermeye çağırdı. AYMÖD'ün çok zor ve kutsal bir görevi 15 yıldır başarıyla sürdürdüğünü belirten Doğan, ''Sadece gönüllülük esasına göre 15 yıldır yüzlerce fakir öğrenciyi okutup, onlara destek olan bu derneğe yardım etmek hepimizin insani görevidir. Arda'nın milli takım forması da çok değerli bir anı olarak saklanacak özel bir şeydir. Sporseverlerin, hayırseverlerin bu formayı çok yüksek para vererek satın alacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Kaynak: AA

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri