Anksiyete Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saglikhane

Kayıtlı Üye
Anksiyete Bozukluğu (Kaygı Bozukluğu) Nedir?

Anksiyete bozukluğu kişinin kaygılarını, endişelerini kontrol edememesi sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kaygı bozukluğu yaşayan kişilerde ani duygu değişimi, ellerde titreme ve terleme, nefes alırken zorluk çekme, kalp atışının hızlanması, baş ağrısı, mide bulantısı gibi belirtiler gözükebilir. Genelde ergenlik çağında ortaya çıkan bu rahatsızlıkta çevrenin büyük bir rol oynadığı gözlemleniyor.

Anksiyete bozukluğu yaşayan kişiler her durumunda en kötüsünü düşünmeye, istemleri dışında meyillidir. Yaşla gelen kaygı ile birlikte genelde para, sınav, arkadaşlık ilişkileri ve ailevi gibi konuları içerir.

anksiyete-bozuklugu-ile-ilgili-bilinmesi-gereken-5-sey_7961_06-40-05.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
....konu basligini okuyunca duymamis oldugum bir hastalik tipi diye dusundum,turkceye cevrilmis kelime olabilir dedim,sonra aklima ingilizcesi ANXIETY geldi ayni seymis,zaman zaman kendiminde yasamis oldugu bir hastalik,allaha sukurler olsun,kafama bir sey gelince cabuk atlatiyorum,,,guzel konu icin tesekkurler,bu hastalikdan rahatsizlik goren milyonlarca insan var.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri