Akil Oyunları! (Çözebileceğine İnananlar Buyursun Lütfen!)

Kei*

Kayıtlı Üye
Bir kabilede kadinlar Pazartesi, Sali, carsamba günleri
erkekler ise Persembe, Cuma, Cumartesi günleri
yalan söylemekteler, diger günlerde ise dogruyu söylemektelermis.

KADIN: Dün yalan söylüyordum.

ERKEK: Ben de.

SORUMUZ: Bugün günlerden nedir?

NOT: Bu soru Akil Oyunlari sampiyonasi 2006 Eleme Sinav Sorusudur.

Başarılar diliyorum arkadaşlar hepinize...Bakalım hangi dostumuz çözücek sorumuzu?

günlerden perşembedir çünkü ztn çarşamba kadının yalan söyleme günüdür perşembe erkeğin yalan söleme günü olduundan erkekte yalan söyleyerek bende demiş olabilir....mi?:D

Günlerden Pazardı O zaman Kişi Yalan SÖyledim Dİe Yalan SÖluosa Demikki Dün 'de Doğruyu söylüyordu
Pazar gününde ikisi de yalan sölemıo die geçio paulaşımda

Doğruysa Cewap İstyrm!!kei

Son düzenleme:
Perşembe günü yalan söylemektedir.İyice düşündüğümüz zaman Kadının yalan söylediği günler Pazartesi, Salı, Çarşamba günleridir.Ve burda kadının doğruyu söylediğini var sayarsak sıra ile Perşembe, Cuma,Cumartesi,Pazar günlerini kontrol edelim.Perşembe günü kadın ben dün yalan söyledim diyerek doğruyu söylemiştir.Erkek perşembe günü yalan söylüyeceği için çarşamba günü ben de yalan söyledim diyor.Aslında çarşamba günü onun doğru söylediği gündü.Cuma günün de ise kadın ben dün yalan söyledim diyerek yalan söylemiş olur çünkü perşembe günü doğruyu söylüyordu.Erkek ise bende yalan söyledim diyerek doğru söylemiş oluyordu.Çünkü perşembe günü onun yalan söyleme günüydü.Ve ilerisine bakmamıza bire gerek kalmadan perşembe günü diyebiliyoruz.Biraz düşününce bulunabiliyor ^_^.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri