Afrika Aç , Afrika Ağlıyor , Afrika Ölüyor !

` nazLı ..

Bayan Üye
afrika.png

Afrikaya Yardım İçin : Diyanet Banka Hesap Numaraları Veya Telefondan SMS Yoluyla Yardım Yapmak İçin Aşşağıdaki Bağlantıyı Kontrol Ediniz.

BAĞIŞ YÖNTEMLERİMİZ
1. ONLİNE BAĞIŞ

www.diyanetvakfi.org.tr İnternet Adresine girerek online bağış bölümünden ilgili bağış hesabını seçebilirsiniz.(Bu uygulama 1 Ağustos 2011’den itibaren aktif olacaktır)

2. SMS İLE BAĞIŞ (1 SMS 5 TL.’dir.)

SMS ile Bağışta bulunmak için AFRIKA yaz 5601’e 1 SMS gönder
SMS ile Fitrenizi vermek için AFRIKA yaz 5601’e 2 SMS gönder

Afrika'da her 6 dakikada 1 çocuk ölüyor!

c9bdeef1.jpg

files.php

90 günde 29.000 çocuk yaşamına son verdi !

somali-aclik-kitlik08.jpg

Bizler iftarda karnımız doyana kadar yiyip, sıcacık yatağımızda uyurken, Afrikadaki çocuklar öksüz ve yetim kalıyor.

hunger.jpg

Lütfen herkes duyarlı olsun şu mübarek Ramazan ayında sadece 2868 e boş mesaj göndererek 5 lira yardım edebilirsiniz. (Kızılay aracılığıyla)

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla yardım etmek isterseniz AFRIKA yazıp 5601’e mesaj göndererek yine 5 lira karşılığında yardım edebilirsiniz.

Ya da herhangi bir bankaya gidip Afrikaya yardım için para yatıracağım dediğinizde onlar size yardımcı olacaktır. 5 lira 10 lira fark etmez yeter ki yardım eli uzatın.

Bugün yardıma ihtiyacı olanlara siz gönderin, hayat bu kimin ne olacağı belli değil günün birinde bizim de yardıma ihtiyacımız olursa Allah bize bir kapı açar İnşAllah.

through_the_eyes_of_the_military_photographer_12.jpg

Bir iftarınızı Somali'ye gönderin

02.jpg

eastafricafood6.jpg

afrika_2_220711.jpg

k209xc.jpg

afrika.jpg

aclik-ve-savaslar-afrika-nin-kaderi-mi.jpg

Unutmayın yapılan hiçbir iyilik karşılıksız bırakılmaz ALLAH'ın izniyle.

somalidram.jpg

201.jpg

476129560651309336134.jpg

213015-gununfotografi.jpg

KNYAAA.jpg

insanlik-afrika-da-oluyor-medium-0.jpg

a%25C3%25A7l%25C4%25B1k.jpg

1160_2.jpg

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Afrika Aç , Afrika Ağlıyor , Afrika Ölüyor !

hergun haberlerde izliyorum zaten..yuregim agliyor..

butun arkadslara bir sms yardiminda cagrida bulunuyorum.eminim zaten yardimarini ettiler

bende insallah razamanin sonunda 100 dlar bagista bulunacagim
ALLAHIM bitsin bu aci..

Kiyamam Yavrum Yaa Cok Aci Allah Yardimcilari Olsun ...

Üzücü Bir Durum

Tr Hatlarindan Bagis Yapiliyor Keske Alman Hatlariylada Öyle Bir Organize Olsa

evet canim benim ..ama camiye ver istersen ben oyle yapicam.

Offf off.

Allahim yardim etsin ordakiLere..
Su mubarek ayda duaLarimiz kabuL oLsun.

dunya olarak bir care bulamadik bu kanayan,yaraya..

Müthiş derecede bağış çıkıyo Türkiye' den. Gururlanılacak bi durum. Amma velakin bugün bağışlarla karınları doydu yarın ne olacak. BM nin ciddi yaptırımlar yapması lazım. Ülkede istikrar sağlansa en azından aç kalmayacak kadar gelişirler. Her zaman yardıma muhtaç mı yaşayacak bu tür ülkeler.

Birşeyler Söylemeye/Yazmaya Gerek Varmı ? Fotoğraflar Çok Net Bir Şekilde Anlatıyor Herşeyi.. Acıyı, Çileyi, Çaresizliği.. Yürekler Yanıyor, İçler Acıyor.. Bizler Sms Yoluyla Ufakta Olsa Bir Yardım Eli Uzatmaya Çalışıyoruz.. Keşke Daha Fazlasını Yapabilseydik.. Bu Manzaraları Gördükçe İnsan'ın Dünyanın En Çok Kazanan Futbolcusu/Sanatçısı Olası Geliyor.. Tıpkı Kanoute Gibi, Anelka Gibi.. Allah Onlardan da Razı Olsun..

Allah Yardımcıları Olsun, Bu Acının Yakın Zamanda Son Bulması Dileğiyle..

Hep haberlerde var bu görüntüler bu yüzyılda utanç kaynağı
Bu insanların hali ne olacak öle bir iki yardımla olmaz
Büyük devletlerin el atması lazım adamakıllı

bugunde caresiz bir babanin drami cikti..ailesiyle beraber goc etmek icin cikmis..aclikdan hem karisini hemde 7 cocukdan 5ini kaybetmis yanilmiyorsam

utaniyorum ya...

Ordaki anneler yardım için Somali'ye gelen insanlara çocuklarını verip ''alın götürün gittiğiniz yere bari evlatlarımız kurtulsun'' diyorlarmış. Ne diyeyim herşey çok acı..

Müthiş derecede bağış çıkıyo Türkiye' den. Gururlanılacak bi durum. Amma velakin bugün bağışlarla karınları doydu yarın ne olacak. BM nin ciddi yaptırımlar yapması lazım. Ülkede istikrar sağlansa en azından aç kalmayacak kadar gelişirler. Her zaman yardıma muhtaç mı yaşayacak bu tür ülkeler.
Katılıyorum.
Öncelikle geniş kapsamlı hastaneler yapılması gerek. Daha sonra iş sahaları, okullar,fabrikalar vs. Ama kim bilir belki bağışlar çok olursa onlara bile başlanabilir ve hepimizin katkısı bulunur. Bu mükemmel bişey olur..

Büyük Devletler ?? Onlar Şuan İçin Silah Kaçakçılığına, Bomba Üretimine, Savaş Uçağı Üretimine, Yani Kısaca Kan Dökmeye Yatırıyorlar Milyon Dolarlarını.. Dünya'nın Bi Ucunda Ne Olmuş Ne Bitmiş Onlara Ne..

Avrupada o kadar Afrikalı futbolcu var milyon dolarlar kazanıyorlar ama hiç birinin en azından bir aileyi doyuracak kadar bağış yaptığını duymadım.

Bu konudaki hassaslığını biliyorum. Hepimiz böyleyiz fakat elden bişey gelmez. Evet çok yardımsever bir ülkeyiz. Merhametliyiz bu konuda da şüphe yok. Fakat suistimal edenler var bu tür konularda bile. Hatırlarsınız kimsesizlere, ailelere yardımlar gönderiliyordu " KİMSE YOK MU " ve " DENİZ FENERİ " adı altında. Üniversite de kalırken bir arkadaşım Cemaatte kalıyordu. Yemekleri Cemaatin yurtlarından alıyorlardı. Yemeklerden kastım erzak. Un yağ şeker makarna vs. Mutfak malzemesinden kahvaltılığa kadar. Birgün yardım için beni çağırdı. Gittiğim de ise bu kim dediler güvenilir bir arkadaşım dedi. Erzak deposunu açtılar. İçerisi full koli ve hepsi Kimse yok mu ve deniz feneri kolileri. Şimdi o kadar kişinin yaptığı yardımlar nereye gitti ? Cemaatin parası mı yok ? O kadar aç insan varken neden suistimal ettiler ? Hani Allah korkusu ?

Benim korkum'da budur. Sadece Türk Kızılayına güvenir ve ona veririm vereceğim bağışı. Adını vermek istemiyorum miktarın fakat tüm sene boyunca çalıştım ve büyük bir oranını Türk kızılayı ile gönderdik babamda yardım etti sağolsun. O gönderdiğimiz miktar bizi yoksul yapmadı , öldürmedi; öldürmez de. Amaç burada İnsanlık. Bizim Atalarımız da böyleydi. Hep te böyle gidecek.

Reis ;

Bırak kardeşim BM'yi. Onlar sadece kendine birleşmiş. Daha kendi ülkelerindeki sorunları halledemeyen mankafalarla dolu bir topluluk. İngiltere, Almanya, İspanya, Hollanda, Amerika, Rusya gibi ' sözde ' Dünya devi ülkelerin Afrika - Senegal - Jameika gibi ülkeleri hala sömürdükleri aşikar. Yoksa o kadar para nerden geliyor ? İNSAN TİCARETİ. Bu olay bu kadar açıkken onlardan medet ummuyacağız.

ALLAH YAPTIĞIMIZ YARDIMLARI KABUL ETSİN VE SAĞSALİM ONLARA İLETSİN.

Umarım En başta verdiğim örnek gibi olmaz sonu.

Allah yardımcıları olsun kardeşlerimin.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri