acil yardim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutsuzvaka

Bayan Üye
arkadaslar selam.ben yaklasik bir hafta önce ertesi gün hapi kullandim.ve ayda 1kere kullanilmasi gerekio.simdi de korunmasiz iliski yasadik sevgilimle napmaliyim.dogum kontrol hapi ya da baska bisey kullanabilirmiyim.bana acil bisi soleyin..

---> acil yardim..

Yaşadığınız ilişkiyi daha ayrıntılı yazarsanız yardımcı oluruz

---> acil yardim..

Kadın bünyesi bizardır, kadın doğum organları tekinsizdir.Helaline kendini saklamak nedir , bilirmisin ...!!!Nefsinin kölesi oldun hiç boşuna acele etme korkacak neyin kaldıki KORKUYORSUN .....

---> acil yardim..

Yaşadığınız ilişkiyi daha ayrıntılı yazarsanız yardımcı oluruz

Arkadaş önce bir kez ilişkiye girmiş ertesi gün hapı kullanmış.
Sonra dayanamamışlar bir daha girmişler ama hap ayda 1 kez kullanıldığı için bir daha kullanamamış. Şimdide ne yapacaz bebek gelebilir diyor.

---> acil yardim..

Adminlerden bir ricam olacaktır. Günlüğünüz bölümündeki çizgisiz defter başlığını silebilirmisiniz. Kişisel ve özel bir nedenden ötürü silmenizi rica ediyorum

---> acil yardim..

Ayda 1 kez kullanılması gerekiyorsa neden korkuyorsun?
Ayrıca hamile kalma gibi bir durumun olduysa bu saatten sonra doğum kontrol hapı kullanmanın pek bir anlamı kalmaz.
Sen yinede kontrolünü yaptır ve doktor kontrolünde adet düzenleyicilerden kullanmayı dene.

Tıpla az çok ilgiliyim bu yüzden yardımcı olmaya çalıştım.

---> acil yardim..

FORMÜLÜ :
Norlevo; Her bir tablet etken madde olarak 750 mcg levonorgestrel içerir.
FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER :
Farmakodinamik özellikler:

Levonorgestrel’in ilişki fertilizasyon olasılığının en yüksek olduğu preovulatuar dönemde ovulasyonu suprese ederek, fertilizasyonu önlediği düşünülmektedir. Aynı zamanda implantasyonun önlenmesi de olasıdır. İmplantasyon başladıktan sonra etkisi yoktur. Klinik çalışmalar Norlevo’nun % 85 gebeliği önlediğini göstermektedir. İlişkiden sonra geçen zamana bağlı olarak etkinlik azalır. (24 saatte % 95, 24-48 saatte % 85, 48-72 saatte % 58), 72 saatten sonraki etkinlik bilinmemektedir. Pıhtılaşma faktörlerinde, lipid ve karbonhidrat metabolizmasında anlamlı değişikliklere yol açması beklenmez.

Farmakokinetik özellikler:

Levonorgestrel’in biyoyararlanımı yaklaşık % 100 dür. Plazmada SHBG’ye bağlanır. Böbrek (%60-80) ve karaciğerle (% 40-50) atılır. Oral yolla 1.5 mg levonorgestrel ( 2 adet 750 mcg tablet ) alımından sonra beklenen plazma terminal yarıömrü 43 saattir. Maksimal plazma konsantrasyonları yaklaşık 40 nmol /litre olup bu konsantrasyonlara 3 saatte ulaşılır. Karaciğerde hidroksile edilir ve glukronid konjugatları halinde ekskrete edilir.

ENDİKASYONLARI :
Beklenmeyen cinsel ilişkilerin ardından veya kontraseptif metodun etki göstermemesinin beklendiği durumlarda 72 saat içinde kullanılır.
- Kondom yırtılması
- Oral kontraseptifin unutulması
- Spiralin çıkarılması
- Diaframın yerinden çıkması
- Koitus interruptus metodunun hatalı uygulanması
- Isı ölçüm yöntemiyle yapılan korunmalarda fertil döneme rastlayan ilişkiler
- Tecavüz
KONTRENDİKASYONLARI :
Aktif madde olan levonorgestrel’e veya yardımcı maddelere hipersensitivite gösteren kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER :
Ayda bir kereden fazla kullanılmamalıdır.
Sadece acil kontrasepsiyon için kullanılmalıdır.
Dış gebelik riski olan hastalara (önceden salpenjit veya ektopik gebelik geçirenler) önerilmez. Ektopik gebelik implantasyonunu ne ölçüde engellediğine dair bilgi yoktur. Bu nedenle kanamanın meydana gelmesi ektopik gebeliğin olmayışı olarak algılanmamalıdır.

Prospektüsünü oku anlarsın , akıl yoksunu

---> acil yardim..

Sevgili arkadaşlar , şaka yada gercek gülünç bir durum , dalga gecilebileçek bir konu mu bu ...Akıl yoksunu bir gençin hazin sonu , bu bizlerin başınada gelebilir ...Bizimde eşlerimiz , akrabalarımız vs var ..İnsan nefsine aldanmaya dursun çok yazık Allahım eşiğimizden beşiğimizden uzak eylesin.Allah akıl fikir versin

---> acil yardim..

Ya kızım iyi misin sen yaa ,psikolojin falan mı bozuk ?
Neydi derdin 5 dk.lık zevk için ?
Duramadın mı ?
Kız değilsin bak , hoş mu yani ?
Üzüldüğüne değicek.Üzülmelisin asıl.

Değer miydi bee ..
Ahh varyaa ,
İnşallah pişman olursun dicem de , 2. denediğine göre ya beynin eksik kafanda , ya da pişman değilsin ..

Neysee bebeğinin resimlerini yollarsın artııık :D :D hahaha

Kusura bakmayın arkdaşlar , çok sinirlerndim o yüzden ..

---> acil yardim..

Tamam arkadaslar şaka biyana konuyu dağıtmayalım.Böyle seyler normaldir.

Konuyu açan arkadasımız sende bu konuyu en ıyısı bızlere değil erkek arkadaşına sor bence :)
Kendisi daha iyi bilecektir ne oldugunu.

İyi eğlenceler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri