___Tasma___

meRve^^

Bayan Üye
Vokal: Ozan ANLAŞ
Gitar-Geri Vokal: Bağış DEMİREL
Bas Gitar: Önder BAYRAKTAR
Davul: Tolga BAŞLIK

2000 yılında Bursa’da kurulan grubun daimi elemanlarından olan gitar-vokalde Bağış, bas gitarda Önder’e, 2001 yılında davulda Tolga’nın ve 2003′de vokalde Ozan’ın eklenmesiyle son halini aldı.

Grup son halini alana kadar çeşitli organizasyonlarda yer aldı. şu anki kadrosuyla ilk olarak Mayıs 2003′de Beyoğlu Shaft’ta Kurban ile beraber sahne aldı. Bursa kökenli olan grup, yaz boyunca Bursa Resimli Bar’da program yapmasıyla adından söz ettirmeye başladı. Bu dönemde çalışmalarına hız veren grup, ska-alternatif rock ve punk rock etkileşimli bestelerini toplayarak bir demo çalışması yaptı. 2003 sonbaharında Bursa History Bar’da tekrar Kurban ile beraber sahne alan grup aldığı olumlu tepkileri daha profesyonel çalışmalar için arkasında bir destek olarak görmüştür.

Bu doğrultuda kendi şarkılarına ağırlık veren grup,çalışmalarına çeşitli organizasyonlarla devam etmektedir.

Ozan ANLAŞ:
1982 yılında Bursa’da doğdu. Müzik kariyerine Devlet Tiyatrosu Çocuk Korosuyla başladı, lise yıllarında rock müziğe gönül vermesiyle bir çok grupta vokalistlik yaptı. 1999 yılında Bursa’nın köklü gruplarından olan Suspect’e katıldı. İki yıl boyunca Suspect’te kalan Ozan üniversite hayatının başlamasıyla gruptan ayrılmak durumunda kaldı. Bu sırada çeşitli gruplarla bar programları yaptı. 2003 yılında eski arkadaşlarından Önder ve Bağış’ın teklifiyle Tasma grubuna katıldı. şu anda halen İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nde okumaktadır.

Bağış DEMİREL:
1982 yılında Bursa’da doğdu. Çocukluk yıllarından beri hep müzikle ilgilendi ama ciddi anlamda müzikle uğraşmaya lise arkadaşı Önder gibi Milliyet Müzik Yarışması ile başladı. Üniversiteye başlamasıyla Ankara’ya giden Bağış orada çeşitli gruplarla bar programları yaptı, birçok üniversite şenliklerinde sahne aldı. Ayrıca kısa bir süre Bozuk Para adlı grupta vokalistlik yaptı ve bu grubun demosunda yer aldı. Kendi grubu olan Tasma’da birçok besteye imza attı. Halen Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okumaktadır.

Önder BAYRAKTAR:
1982 yılında Bursa’da doğdu. 1998 yılında okumakta olduğu lisede Milliyet Müzik Yarışması’na katılmak için kurulan grup, bas gitara attığı ilk adım oldu. Bu grup aynı zamanda ileride kurulacak olan Tasma’nın temellerini oluşturuyordu. Tasma ile birlikte çalışmalarına devam ederken 1,5 sene boyunca Kukla adlı grupta bas gitar çaldı, halen İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde okumaktadır.

Tolga BAŞLIK:
1978 yılında Bursa’da doğdu. Müziğe 1996 senesinde başladı. Bursa’da bir çok amatör grupta çaldı, daha sonra 1999 yılında İstanbul’a liseyi bitirmek amacıyla gitti. İstanbul’da da 2-3 amatör grupla çalışmalarına devam etti (Iska) isimli grupla Alt Kemancı ve Lay Lay Lom Music Hall de sahne aldı. Tasma grubuna 2001 yılında dahil oldu ve halen Tasma grubunda davul çalmaktadır.

İletişim : Veli ALADA (0536-8130446)
__________________
Yeryüzü hiç bu kadar bunaltıcı olmamıştı

 
takipçi satın al
Geri
Üst