31.Haftanın konusu...sizce Türkiyenin %99'u müslüman mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'hayaL

Bayan Üye
Uzun bir aradan sonra bugun tekrar haftanın konusunu açmaya karar verdim...Hafta ortası olmasına ragmen...Konunun gidişatına göre konuyu pazar akşamı kapatırız yada önümüzdeki hafta sonuna kadar devam ederiz...

Bu haftanın konusu sizce Türkiyenin %99'u müslüman mı ? Bunun bize faydası nedir ? Türkiyede bunun dogrulugunu kanıtlayan durumlar var mı ? Eger bu söze inanmıyorsanız neden sürekli bu sözün söylendigi hakkında fikriniz var mı ? neredeyse tamamı müslüman oldugu söylenen bir ülkede bu kadar tezatlık olmasının sebebi sizce nedir ? bu ve bunun gibi soruları kendinizde cogaltabilirsiniz...yorumlarınızı saygı cercevesinde yaparsanız memnun olurum...bu konudaki yorumlarınızı Bekliyorum

---> 31.Haftanın konusu...sizce Türkiyenin %99'u müslüman mı ?

Elbette degil. Turkiyede bir cok millet yasiyor ve bu kisiler %1 kapsamiyor.
Muslumanim diyen herkesde muslumandir ibadetlerini yapsanda yapmasada muslumanim diyen muslumandir aksini diyemeyiz.
Neden boyle derler? Haklarini savunmak icin olabilir ornegin: %99 Xu musluman olan bir ulkede basortulu okula giremiyoruz vs. Vs. Gibi....

Degil
Olsa Bile Müslümanligi Yasatmiolar..Burda Avrupada Daha Özgürce Yasanio

Türkiye Ne Oldugunu Bilmeyen Bir Topluluktan Olusmaktadir...

Modernlesmis .

Öyle diyolla.

Bunun hiç faydası yoktur, bir ülkeye dinin faydası falan olmaz, dinin insana bir faydası olur o da ayrı tartışılır.

Tezatlık yok çünkü çoğu insanın nüfus kağıdında yazan bir ibare sadece.

Öyle diyolla.

Bunun hiç faydası yoktur, bir ülkeye dinin faydası falan olmaz, dinin insana bir faydası olur o da ayrı tartışılır.

Katılıyorum

evet ama musluman gorunupte musluman olmakla uzaktan yakından alaksı olmayan bı kısım yarısı :)

Ben Müslümanım diyip Müslümanlığın M sini bilmeyen insan yuzdesi %15lerdeyken %99nası Müslüman olsun :)

Zoraki müslümanlarda az degil bence...aslında müslüman olmadıgını yada olmak istemedigini açıklamakta zorlanan ve korkanların sayısı da epey fazla

Öyle diyolla.

katılıyorum

bence de degıldır

abla baya ara vermıstın ıyı oldu :)

Herkesin müslümanlığı, inancı öncelikle kendine. %99'unun müslüman olduğuna dair birsürü şey duydum bu zamana kadar. Fakat günlük yaşantıda bile insanların davranışlarına bakarsak, çoğunun dinlerini takmadan yaşam sürdürdüklerini görüyoruz. Türkiye'de %99 denilecek kadar bir müslüman kitlesi olmuş olsaydı, camilerimizin dolup dolup taşması, alkol tüketiminin minimum seviyelerde olması (hatta hiç tüketilmemesi), kapkaçın, tecavüzün, zinanın olmaması gerekirdi kanımca. Müslümanım diyenlerin rakı masasında ateist, camide ise imam kesildiği gerçeğini de atlamak istemiyorum. Her müslümanım diyen müslüman değil kısacası. Fakat müslümanım deyip, Allah yolun da gitmemek ne kadar soru işareti bırakıyorsa kafada, müslümanım deyip Allah yolunda gitmekte soru işareti bırakıyor. Çünkü kimin ne olduğunu Cenab-ı Allah'tan başkası bilemez.

müslümanım diyebilir ama müslüman sarttlarını yerine getirir getirmez kendi bileceği birsey. bana göre müslümanlığın sartlarını yerine getirmeyen cok fakat müslümandır

Herkes bir noktada birleşmiş gibi hepimiz hayır diyoruz galiba...iyi de bu tabir neden kullanılıyor ? Madem herkesin dini kendine , bunun ülkeye bir faydası yok 10 cümleden 8 i bu tabirle başlıyor neredeyse...Amac ne ? Bugun okudugum bir konu üzerine sizin fikrinizi almak istedim o yüzden bu konuyu açtım

siyasetçiler bunu çok kullanıyor ve nedenide çok açık din sayesinde yüksek mevkilere gelmek. ülkemizde sağ görüşlü partilerin iktidar olması daha kolay diye düşünüyorum. din üzerinden siyaset yaparakta iktidar olmayı kolaylaştırıyorlar

Siyasi çkarlar menfatler için çıkartilmiş slogan sözlerden birsidir...Evet aslinda çogunlugu islam dinine mensup vatandaşlarden oluşuyor her ne kadar gayri müslimler de yaşamakta olsada ama bu sözün içeriği siyasi bir belirleme ile başlamiş sonra her alanda slogan olarak kullanılmıştir...susma sustukca sira sana gelicek gibi bir cok sloganlar işte...

mağlesef en iyi olduğumuz konu slogan üretmek ....

Siyasetciler kullanıyorda cogu siyasetcide karşı cıkıyor dinle alakalı şeylere... en basit örnek...okullarda din dersi seçmeli ders oldu diye yada unv sınavına 3 5 din sorusu kondu diye millet ayakta ee o ayaga kalkanların amacı ne ?onlar bu 99 luk kısımda degil mi ? insan kendi dinini korumalı yüceltmeli bütün ülkeler bunu yaparken avrupa dedigimiz herşeyine özendigimiz milletler cocukları dogar dogmaz dini inancları geregi vaftiz ederken bilmem ne yaparken bizimkiler dogan cocuga dua okuyor mu ? mevlid yada kuran okuyor mu ? onlar eskide kaldı deyip geçmiyorlar mı ?
ve bu &99 luk oranı kullanmak herzaman siyasetcilere yaramıyor anlaşılan...o zaman adama cıkıp sormazlar mı "madem bizim ülkemizin neredeyse tamamı müslüman ben neden hala müslümanlıgın geregi gibi giyindigim zaman sokakta bana öcü görmüş gibi bakıyorlar ? eminmisiniz o oranın &99 degilde &1 olmadıgına " demezler mi...

• Like
Tepkiler: Cho
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri