23.Haftanın konusu ( Para)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 23.Haftanın konusu ( Para)

Soru 1: Para hayatınızın neresinde?

Hayatımda olması gerektiği kadar bir yer kaplıyo ama gücünün ve gerekliliğinin farkındayım kölesi olmaya karşıyım..

Soru 2: Para sizin için ne ifade ediyor?

İstediğim gibi yaşayabilmem için gereklilik...

Soru 3: Para her kapıyı açar sözüne katılıyor musunuz?

Katılıyorum maalesef özelliklede günümüzde değerlerini para için satmayacak kimse kalmadı ama neredeyse..

Soru 4: İnsanlar neden paranın kölesi olurlar?

Aç gözlü oldukları için...

@ashli güzel bir söz söylemiş para çok tehlikeli bir silahtır diye.

İşte benimde fikirlerim böyle.
evet kesinlikle öle :)

Para, sarkidaki gibi ''varligi Bir dert yoklugu yara" guzel Bir ozet olur herhalde.

Cok gemis kapsamli bir konu bu ablam.
Para = dunya merkezi
Para zaman geliyor basa bela oluyor, hic bir derdine derman olmuyor ornegin; amansiz hastaligin caresi degildir para, yada askin (gercek askin)
Para saadettir zaman gelince, ornegin ; aile huzurun vardir normaler ama borc icine batmissindir bu ailede SIKINTI olusturur ve aile huzurun bozulur, bu durumlarda huzurdur para.

Parayla saadet olmadigi gibi samanlikta seyran olmuyor.maalesef.

Bana gore en zengin insan borcu olmayan insan. 3 kurus kazaniyorsam ama borcum yoksa ben dunyanin en zengin insaniyimdir (benim gozumde)

Ama cooooook parasi olanlar mesla luks icinde yasayip para icinde yuzuyorlar ama bakarsan kredi ile is yapiyorlar milyon yurolar, dolarlar borclari var. Onlarda zengin yoksullar benim gozumde. Bir kivilcim gitti butun mallari, paralari bak kaldilarmi borclariyla basbasa?

Bence iste en zengin insan borcu olmaywn insan. Telafuzu bile bana huzur veriyor :)

Günümüzde insanlar para için nelerden vaz geçiyorlar bir bilseniz.Yaradanın çok kızdığı işleri bile yapabiliyorlar.Yaradanı ağzından düşürmeseler bile.Konu çok güzel.Tebrikler.

Para, sarkidaki gibi ''varligi Bir dert yoklugu yara" guzel Bir ozet olur herhalde.

Cok gemis kapsamli bir konu bu ablam.
Para = dunya merkezi
Para zaman geliyor basa bela oluyor, hic bir derdine derman olmuyor ornegin; amansiz hastaligin caresi degildir para, yada askin (gercek askin)
Para saadettir zaman gelince, ornegin ; aile huzurun vardir normaler ama borc icine batmissindir bu ailede SIKINTI olusturur ve aile huzurun bozulur, bu durumlarda huzurdur para.

Parayla saadet olmadigi gibi samanlikta seyran olmuyor.maalesef.

Bana gore en zengin insan borcu olmayan insan. 3 kurus kazaniyorsam ama borcum yoksa ben dunyanin en zengin insaniyimdir (benim gozumde)

Ama cooooook parasi olanlar mesla luks icinde yasayip para icinde yuzuyorlar ama bakarsan kredi ile is yapiyorlar milyon yurolar, dolarlar borclari var. Onlarda zengin yoksullar benim gozumde. Bir kivilcim gitti butun mallari, paralari bak kaldilarmi borclariyla basbasa?

Bence iste en zengin insan borcu olmaywn insan. Telafuzu bile bana huzur veriyor :)
Senin gibi düşünüyorum canım Zengin insan demek borcu olmayan insan demek)Çok para da bozar insanı yada başkalarına fayda vermeyecek parayı ben istemem şahsen, sadece yiyip içip gezeceksem almayayım

Senin gibi düşünüyorum canım Zengin insan demek borcu olmayan insan demek)Çok para da bozar insanı yada başkalarına fayda vermeyecek parayı ben istemem şahsen, sadece yiyip içip gezeceksem almayayım

Aynen ablam.
Cok eskiden sanirim peygamberimiz Muhammed Mustafa s.a.v. efendimiz donemlerinde
Kim bilmiyorum isimler hic aklimda kalmiyor. Sabelerden biri digerine demis. Gun gelecek insanin ortalama yasi 50-60 sene olacak, bukadar kisa sure dunyada misafir kalmaarina ragmen hep evler yapacaklar Bir kac tane...
Yani ozamanlar ev, para ve. Onemli degil ibadetleri onemliydi, simdi insanlar hep birseyler filmen istiyorlar. Bende istiyorum.... Insanogluyuz iste.

Ben hatirladigim ve kendi dilimle anlattim. Tabi dinledigimde etkileyici ve daha cok manaliydi.

Az asim, arisiz Basim... Yeter!!!

Aynen ablam.
Cok eskiden sanirim peygamberimiz Muhammed Mustafa s.a.v. efendimiz donemlerinde
Kim bilmiyorum isimler hic aklimda kalmiyor. Sabelerden biri digerine demis. Gun gelecek insanin ortalama yasi 50-60 sene olacak, bukadar kisa sure dunyada misafir kalmaarina ragmen hep evler yapacaklar Bir kac tane...
Yani ozamanlar ev, para ve. Onemli degil ibadetleri onemliydi, simdi insanlar hep birseyler filmen istiyorlar. Bende istiyorum.... Insanogluyuz iste.

Ben hatirladigim ve kendi dilimle anlattim. Tabi dinledigimde etkileyici ve daha cok manaliydi.

Az asim, arisiz Basim... Yeter!!!
Biliyorum o hikayeyi Canım, biz biraz paraya oldugundan fazla deger veren insanlar olduk çıktık, kanuni sultan süleyman tabutun dışına bir elinin bırakılmasını istemiş..insanlar desin ki sultan suleyman bile bu dünyadan eli boş gidiyor diye...alsında bu kadar boş para

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri