16 Yıl Önce Üretilen Nokia 8210, Hala Yok Satıyor!

Heulwen

Kayıtlı Üye
16 Yıl Önce Üretilen Nokia 8210, Hala Yok Satıyor!

16-yil-once-uretilen-nokia-8210-hala-yok-satiyor-705x290.png


Nokia'nın 'reyiz'lerinden olan 8210 modelinin, İngiltere dahil Kanada gibi gelişmiş ülkelerde yok sattığı ortaya çıktı.
Nokia’nın 1999 yılında ürettiği 8210 modeli telefonun popülerliğini yitirmeyip hala yok sattığı çıktı. Hala satılıyor olmasının nedeni ise daha ilginç.

İngiltere’de iki ay önce uyuşturucu satıcılarının polise yakalanmamak için akıllı telefonlar kullanmak yerine Nokia’nın eski telefonlarını tercih ettiği ve en fazla kullanılan telefonun Nokia 8210 olduğu ortaya çıktı.

Bu olayın sadece İngiltere’yle sınırlı olmadığı, Kanada başta olmak üzere birçok ülkedeki uyuşturucu satıcılarının aynı yöntemi kullandığı belirtildi. Zamanının en popüler telefonlarından olan Nokia 8210’da GPS bulunmuyor, bu da güvenlik güçlerinin telefonun sahibinin nerede olduğunu bulmasını engelliyor.

Uyuşturucu ticaretinin yapıldığı bölgelerde bulunan bir telefon satıcısı, son zamanlarda Nokia 8210’un kapış kapış satıldığını ve bunun nedenini anlamadığını belirtti. (bu haberlerden sonra anlamıştır artık)

3(61).jpg


Güvenlik açısından sıkıntı çıkarmamasıyla birlikte Nokia 8210’da 150 saatlik batarya ömrünün bulunması, uyuşturucu satıcılarının bir numaralı tercihi olmasına neden oluyormuş.
 
Torbacı, kaçakcı vs illaki dandik kullanır bir tane
güzel konu beko (+)
 
o küçük ekrana birşey olmasın diye jelatini çıkarmazdık hiç :D şimdi koca koca ekran :D
 
---> 16 Yıl Önce Üretilen Nokia 8210, Hala Yok Satıyor!

Hey gidi günler:))
Bir zamanlar kullanmıştık.
 
takipçi satın al
Geri
Üst