Turistler Şifayı Çamurda Arıyor

' SeRcaN

Kayıtlı Üye
Alanya'da yaygınlık gösteren çamur banyoları yabancı turistlerin önde gelen tatil aktivitelerinden birine dönüştü.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bu yıldan itibaren yaygınlık gösteren çamur banyoları yabancı turistlerin önde gelen tatil aktivitelerinden birine dönüştü. Alanya'nın Okurcalar Beldesi'ndeki Alara Turizm Merkezi, özellikle Rus turistlerin çamur banyosu merkezi haline geldi. Yakındaki Alara Köyü'nde kayalar arasından çıkan kükürtlü doğal kaynak suyu ile Kastamonu'dan getirilen kil karışımından oluşan özel çamur, Rus turistlerin gözdesi oldu. Vücutlarını çamurla kapladıktan sonra güneşte çamurun kurumasını bekleyen turistler, banyodan sonra masaj yaptırıyor. Rusya'nın Kirov kentinden Alanya'ya tatile gelen Anna Laqunova (37), çamur banyosundan sonra kendisini çok iyi hissettiğini söyledi. Ailesiyle birlikte ilk kez Türkiye'ye geldiğini belirten Laqunova, "Çamur banyosundan çok memnun kaldım. Her şey hoşuma gitti. Çamur banyosundan sonra cildim yumuşadı ve kendimi çok iyi hissediyorum. Rusya'da da çamur banyosu yapmıştım, ama buradaki deneyimimden sonra farklı bir rahatlık hissettim" dedi.

Çamur banyosuna gelen turistlere masaj yapan Azer İskenderli ise şunları söyledi:

"Çoğunluğu Rus olmak üzere, günde yaklaşık 150-300 turisti ağırlıyoruz. Çamur banyosunun yanı sıra masaj hizmeti de veriyoruz. Çamur banyosu için gerekli olan doğal kili Kastamonu'dan getiriyoruz. Banyodan sonra 15-20 dakika güneşlenenlerin ciltleri geriliyor ve aynı zamanda yumuşuyor. Bu uygulamanın 5 ila 7 seanstan sonra romatizma, bel ağrısı ve cilt hastalıklarına da faydası oluyor.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri