Mezbaha Terörü

---> Mezbaha Terörü

"Eğer bir kadın yeterince hırslı, kararlı ve yetenekliyse, yapamayacağı hiçbir şey yoktur," demiş Lawrenson.

Bir ömür bu sözü yüreğimde taşıdım. Anadolu kadınlarını gözlemledim, tüm imkansızlıklara rağmen neler yapabildiklerini gördüm ve ben de yaşadıklarımı yazmaya başladım. Beni bu işe iten, yapabilirsin diyen en güzel insanlardan biridir Lawrenson. İnsan istedi mi, onu iten bir gücü hiç tanımadığı kişilerden bile alabilir.

Toplumların da bireyler gibi karakteristik özellikleri vardır. İskoçların pintiliği, İngilizlerin züppeliği, Akdeniz insanının sıcakkanlılığı, Arap ülkelerinin dünyayı hep bir çağ geriden takip etmeleri gibi. Amerikalıların vurdumduymazlığı, Almanların kendini beğenmişliği, İtalyanların zıpçıktılığı, Fransızların kibarlığı gibi. Bizim de doğal olarak, belli başlı özelliklerimiz var elbette. Nedir derseniz, öncelikle şunu söyleyeyim, asla kötü bir toplum değiliz. Merhametliyiz, yardımseveriz, bonkörüz. Zaaflarımız da var elbette: fark etme yeteneğimizi geliştiremememiz, gerçekleri görme konusunda becerikli olamamamız, çabuk inanmamız. Yadırgamayın ama çarçabuk gaza gelen bir toplumuz. Mantığımızı çok fazla devreye sokamıyoruz. Bir kötü yanımızsa okumayı pek sevmiyor oluşumuz; televizyonun delisiyiz, internetin başından kalkmıyoruz. Diziler deseniz hastasıyız! Ama asla kitap okumuyoruz. TÜİK'in 2014 yılı verilerine göre günde altı saat televizyon izleyip, üç saat internet kullanırken kitap okumaya günde sadece bir dakika zaman ayırdığımız ortaya çıktı. Türkiye'nin kitap okumada dünya ülkeleri arasındaki sırası ise seksen altıncılık.

---> Mezbaha Terörü

İliklerine kadar hüzne bulanmış bir adam yalnız başına oturuyordu. Ve bütün hayvanlar onun yanına gelip şöyle dedi: "Seni bu kadar üzgün görmek istemiyoruz. Bize ne istediğini söylersen belki sana yardımcı olabiliriz."

Adam şöyle dedi: "İyi bir görüş gücüne sahip olmak istiyorum."
Akbaba cevap verdi: "Benimkini alabilirsin."
Adam: "Güçlü olmak istiyorum" dedi.
Jaguar: "Benim gibi güçlü olabilirsin."
Sonra adam şöyle dedi: "Yeryüzünün bütün sırlarını bilmek istiyorum."
Yılan cevap verdi: "Ben sana onları gösteririm."

Ve bu böylece bütün hayvanlar arasında devam etti. Ve adam onların verdiği bütün hediyeleri alarak oradan uzaklaştı. Sonra baykuş diğer hayvanlara dönüp: "Şimdi adam çok şey biliyor ve pek çok şey yapabilir. Birden içimi bir korku kapladı."
Geyik şöyle dedi: "Adam ihtiyacı olan her şeye sahip. Artık üzüntüsü geçecek."
Ama baykuş cevap verdi: "Hayır. Ben adamın içinde büyük bir boşluk gördüm. Asla dolduramayacağı derin bir açlık. Onu üzen de ona bunları isteten de o. O almaya devam edip duracak. Ta ki dünya ona şöyle söyleyene kadar: Artık sana verebilecek bir şeyim kalmadı."

---> Mezbaha Terörü

Kaderimde olan bir hayat değildi ama bana bir şey öğretti. İhtiyacın olan aşksa dünyayı köşe bucak dolaşıp onu bulmalısın.

---> Mezbaha Terörü

Dirty Wars (2013)

1sa. 30dk. - Belgesel, Dram - ABD, Afganistan, Irak, Kenya
Yönetmen: Rick Rowley
Senaristler: David Riker, Jeremy Scahill

Araştırmacı gazeteci Jeremy Scahill, Amerika'nın gizli genişleme savaşları ardındaki gerçeğin peşindeyken beklenmedik bir yolculuğun içine çekilir.

dirty-wars-4.jpg

f267e005034cbaed93f395fcc529a62b50e3f364.jpg

5IMDmoN.png

dirtywarsbd72_HQSource_com_01_18_35_00009.jpg

fm0mAzHg1kQ4fcBqvxmAZky56Yj.jpg

---> Mezbaha Terörü

İzleyiciler heyecanlı olsun, komik olsun sahnede oynananları kendi günlük hayatlarından daha gerçekmiş gibi görüyor ve başka bir gerçeği izlemeyi seviyorlardı.

---> Mezbaha Terörü

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri