Maksimum Güvenlik İçin En İyi Kombinasyonlar(Programlar)

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye

Arkadaşlar merhaba şimdi size pcnizin kale gibi olmasını nasıl sağlayacağınızı anlatacağım.Fakat unutmayinki asıl güvenlik kullanıcıda başlar.En iyi sistemler bile kullanıcı bilinçsizse yetersiz kalabilir unutmayın.Şimdi başlıyoruz:

ANTİVİRÜS PROGRAMI:

Bitdefender Total Security 2015 i tercih ediyorum nedenleri sistemi yormadan son derece yüksek koruma sağlar.Güçlü bir antivirüs motoru,geniş virüs veritabanı,dahili firewall,dahili optimizer,vulnerability(açık taraması)scan,oyun modu film modu gibi özellikleri var.Bunlar sadece hatırlayabilldiklerim ama emin olunki fazlası var.(1 aydır pcden uzağım mobilden yazıyorum.)

ANTİ-MALWARE:

Malwarebytes Anti-Malware:Evet arkadaşlar kullanan bilir çok güçlüdür kendileri.Kaçıracağı virüs daha anasının karnından doğmamıştır Fazla söze gerek yok.

ANTİ-EXPLOİT VE ANTİ-ROOTKİT:

Malwarebytes Anti Exploit sizi zero-day exploitlerinden falan korur.Tavsiye ederim sistemi hiç yormaz ama Yüksek güvenlik sağlar.Premium versiyonunda birçok tarayıcı,oynatıcı(vlc, gom gibi) çalıştırdığınız anda koruma altına alınır.Ve böylece exploit yemezsiniz ve kafanız rahat olur.Anti rootkit olarak ise Malwarebytes Anti rootkit öneriyorum.Arada bir çalıştırırsınız bilgisayarınızda rootkit fln kalmaz.Şaka bir yana rootkit kaldırmada gerçekten etkili bir program.

Not:Biliyorum Malwarebytesi fazla fazla övdüm.

FİREWALL:

Comodo Firewallı kullanabilirsiniz.Tavsiyem odur.Gerçi Bitdefender Total Security de var firewall ama isterseniz onu kapatıp comodo firewall ı kullanabilirsiniz.

ANTİ-LOGGER:

Anti logger olarak Zemana Antilogger i öneriyorum.

ADWARE İÇİN:

AdwCleaner kullanmanızı tavsiye ederim.Arada çalıştırarak tarama yaptırırsanız adware gibi yazılımları temizler.Bir-iki özelliği daha vardıda unuttum.

EKSTRA PROGRAMLAR:

CCleaner olmazsa olmaz bir programdır.Bu programla tek tıkla cookieleri geçiçi dosyaları gereksiz dosyaları kayıt defteri artıklarını vb temizleyebilirsiniz.Ayrıca başlangıç programlarını düzenleyebilir,denetim masası ile uğraşmadan programları kaldırabilirsiniz.

Umarım beğenmişşinizdir arkadaşlar.Bunları uygularsanız sisteminiz gerçekten güvende olacaktır.Fakat unutmayın ki asıl güvenlik kullanıcıdadır.Yararlı olmak dileğiyle.​

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri