Eren Albayrak: Yıldız olmak şans işi

ParadokS

Kayıtlı Üye
“Türkiye’de altyapının yıldızıysan her kategoride kullanıyorlar. Kasların oturmamış, çok maç oynuyorsun. A Takım’a çıkınca da kronik sakatlıklar başlıyor bu yüzden”

“Altyapıda futbolu öğretmiyorlar. A Takım’da öğreniyorsun, bu eksiklikten tökezleme süreci geçiriyorsun. Yani kendi yeteneğinle şansa çıkıyorsun”

“Hikmet hocayla gerçek bir sol bek oldum. Avrupai bir kulüpteyim. Sözleşmem bitiyor ama ben bunu değil, takımımın başarısını düşünüyorum. Hedefim EURO 2016’da olmak”

Sol açıkta başlayan, sol bekte parlayan, Çaykur Rizespor’da geçen sezondan bu yana yükselen performansıyla yıldızlaşan Eren Albayrak’la milli arada bir araya geldik. Asistleri, Süper Lig’in yıldızlarını geride bırakan istatistikleri, savunmadaki performansının yanı sıra hücumda gösterdiği etki onu şimdiden ligin gözdesi yaptı. Sezon sonu sözleşmesinin bitecek olması ise devlerin iştahını kabarttı. 24 yaşındaki Eren, futbola başlangıç hikayesinden, sol beke dönüşmesine, hedeflerinden Türk futbolunun sorunlarına kadar hakkında bilinmeyen her şeyi FANATİK’e anlattı.

‘Aklım hep Fransa’da’

“Milli Takım konusunda biraz muzdaripim (Gülüyor)... Geçen sezondan bu yana süren bir performansım var. Her defasında çağrılmayı bekliyorum. Geçen yıl çağrılmıştım. Demek ki Fatih hocamın gördüğü eksikler var. Daha çok çalışıp onları kapatmak için uğraşacağım. EURO 2016’da olmak istiyorum. Öyle ya da böyle olacak ve 2016’ya gideceğim. Benim aklımda olan tek şey futbol”

‘Öncelik Rize’nin başarısı’

“Sezon sonu sözleşmem bitiyor. Ancak bu benim aklımda değil. Sadece Çaykur Rizespor’un başarısına odaklandım. Kendi hedeflerime odaklandım. Sözleşme konusuyla ilgili zaten menacerimiz ve yönetimimiz gereken görüşmeyi yapar. Ben performansımı her zaman yukarıda tutmak zorundayım.”

‘Arda Turan gibi’

Yurt dışında ses getirecek, adından söz ettirecek bir oyuncu olmak istiyorum. Genç milli takımlarda çok oynadım. Şu anda Avrupa’da büyük takımlarda oynayan oyuncularla karşılıklı oynadım. Ben de öyle olmak istiyorum. Önümüzde bir Arda Turan örneği var. O, bu işin imkansız olmadığını gösterdi. Benim de hedefim Türkiye’yi gururlandıracak bir oyuncu olmak.

‘Karaman garsonu bile çalıştırır’

“Hikmet hoca gerçekten çok güzel şeyler öğretti futbolla ve mevkimle ilgili. Çalıştığım her hocadan birşeyler öğrendim. Benim için hepsi değerli ama daha değerli olanlar var. Onların başında da Hikmet hoca geliyor. Herkesle ilgileniyor. Tesiste çalışan garsona kadar birşey öğretebilen biri. Seviyor bunu. Maçlardan sonra analiz yaparız ve yapmamız gerekenleri anlatır.​

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri