Aslan (Mart Ayı)

İnci

1907
Prenses
[FONT=verdana,geneva]Aslan Burcu[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]

[/FONT]
[FONT=verdana,geneva]Mart 2010
[/FONT]
Aşk ve İlişkiler

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek iletişim evinizin yöneticisi ve astrolojik olarak aşkın simgesi olan Venüs gezegeninin etkisinde bahsetmemek olmaz. Bir Aslan için kendini aşkla ifade etmek, ilgi görmek, dikkat çekmek son derece önemlidir. Venüsün bu tarihlerdeki enerjisi bize gösteriyor ki Aslanlar için bu süreçte, gerek seyahatler yoluyla ve gerekse birebir temas kurarak yeni insanlarla tanışabilme şansına sahipler. Özellikle seyahatlerin fazlasıyla önemi var. Sevgiliniz veya yeni tanıştığınız kişi başka bir yerde yaşıyorsa, bu yolculuklar hoş bir esinti olarak rahatlatıcıdır. Eğer bekarsanız veya uzun zamandır yalnızsanız, bu enerji altında isteseniz de sizi durdurmak zor olabilir. Eğer doğum haritanızda hava ve ateş niteliği yüksek ise, Koç ağırlıklı bu enerjiler, geçici fakat oldukça ateşli bir ilişkinin işareti olabilir. Peki bu beraberlik ciddi midir, uzun sürer mi derseniz, Venüs seyrinde başlayan bir ilişki pek uzun ömürlü değildir. Fakat şu var ki eğer iki kişinin eşleşim haritasında kadersel bir durum varsa, ileriye yönelik sürme ihtimali de o denli fazladır.

Diyelim ki birbirinizi seviyorsunuz ancak sorunlarınız bulunmakta. Bu enerji altında özellikle size tavsiyem birbirinize karşı anlayışlı davranmanız ve aranızdaki bağlantıyı kuvvetlendirici şekilde hareket etmeniz. Örneğin beraberce aktivitelerde bulunmak, olanağınız varsa kısa veya uzun seyahatlere çıkarak tutkularınızı yeniden alevlendirmek, önce kendinizi sonra partnerinizi tarafsız bir şekilde gözlemlemektir. Burada önemli olan sen veya ben demek yerine öncelikle iletişimsel olarak ılımlı düşünmeye ve anlaşma ortamı yaratmaya çalışmaktır. Üstünlük elde etmek için değil, bilakis aşkınızı yeniden kazanmak için konuşmalısınız. Kelimelerin gücü, bu dönemin olumlu geçmesinde en önemli etkendir. Tam tersi davranmanız halinde, hem hayata bakışınız hem de ileriye yönelik konularda ortak bir noktada buluşmanız mümkün olamaz.

10 Mart-6 Haziran tarihleri arasında düz olarak seyrine devam edecek, aktivite, mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars sizler açısından gayet etkili bir enerjidir. Aslan burcunun ateşli doğasını ortaya çıkararak, size cesaret gücü verebilir ve girişimler açısından hırslı bir şekilde öne çıkmanızı sağlayabilir. Bu durum geçtiğimiz Aralık ayından bu yana geri hareket nedeniyle sessiz kalan siz Aslanların yeniden gücünüzü kazanmanızı ve ben buradayım demenizi sağlayacak son derece değerli bir etkidir. Şimdi gelin bu uzun sürecin öncelikle ilişkiler açısından ne gibi etkiler yaratabileceğini ve neler yaparsanız çok daha olumlu bir dönem geçirebilirsiniz olasılıklar dahilinde inceleyelim.

Bu tarihler arasında, yaratıcılık enerjinizi gerek kendinizi keşif ve gerekse isteklerinizin ne olduğunu saptamak yönünde odaklamanız mümkündür. Yalnız bunu yaparken de abartıya kaçmamak, illa benim dediğim olacak tarzda hareket etmemek, saldırgan davranmamak, hayranlık toplamaya çalışmadan, gururlu ve kibirli davranmadan karşınızdaki kişiyle ortak hareket edecek tarzda ilerlemeniz gerekiyor. Kararlarınızı verirken net davranmanız tabii ki çok olumludur, fakat sadece baskı uygulamak adına bunu yapıyorsanız sorun yaşamanız mümkündür. Oysaki yapılması gereken, ilişkinizi düzenlemek, bu düzen sayesinde birbirinizin tadına varmak olmalıdır. Burada bir noktayı aydınlatmak isterim. Şu konu çok önemli. Öncelikle beraberliğinde sorun olanların oturup ilişkileri hakkında kesin bir şekilde düşünmeleri gerekiyor. Partnerinizi gerçekten seviyor musunuz? bu ilişkiyi sürdürmeye kararlı mısınız? Eğer cevabınız evet ise problem yok. Ancak hayır ise, o zaman geri hareket döneminde yaşadıklarınızı tekrar gözden geçiriniz. Gerçekten bu ilişkinin sürmesi imkansız ve aranızdaki problemlerin halledilmesi güç ise, o zaman gerçekçi olmanızda fayda var. hani bir söz vardır. Korkunun ecele faydası yok diye. Aynen öyle. Kangren haline gelmiş bir beraberliğin sizce kime faydası dokunabilir ki? Karşılıklı konuşun ve gereken ne ise yapmaya çalışın.

İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise, dış dünyada yükselen cazibenizin ve güvenli duruşunuzun, karşı cins tarafından oldukça beğenilmesi ve dikkat çekici bulunmasıdır. Üstünde şeytan tüyü var dedikleri söze uygun şekilde öyle bir parıldamaya başlarsınız ki, size hayır demek oldukça zordur. Böylesine hoş bir dönemdir. Bu süreçte hayatın keyifli yanlarının tadını çıkarırken, isteseniz de yalnız kalmanız pek mümkün değildir. Ancak ilişkisinde sorun olanlar dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, birbiriniz üzerinde baskıcı olmanız, inatçı ve ben bilirim tarzı hareket etmemenizdir. Diyelim ki, çoğu zaman aranızda tartışmalar yaşanıyor, kısa bir müddet ayrılıyor, ancak bir türlü kopamıyorsunuz. Gelgitli bir ilişki yaşıyorsunuz. Böyle durumda olan Aslanların sayısı azınsanmayacak kadar fazla. Bana gelen maillerin çoğunluğunda bu durum dile getiriliyor ve nedeni soruluyor. Son derece önemli bir enerjiyi unutuyoruz. Hatırlarsanız size zaman zaman bu etkiden söz ediyorum. Neptün. Evet uzun yıllardır ciddi ilişki evinizde seyrini sürdürmekte olan Neptünün bağlayıcı bir özelliği bulunmakta.

Neptün etkisiyle ilişki hakkında gerçekçi bir bakış açısı altında düşünmek kolay olmadığı gibi, kopmak da zor. Karşınızdaki kişi sizden çok farklı bir yapıda olmasına hatta size uygun olmamasına rağmen bu beraberliği bitirmeniz kolay olmayabilir. Ne yardan geçerim ne serden misali, kangren halini almış bir aşkın girdabında sizi kovalayan bu enerjiyle başedebilmenin yolu sadece gerçekçi olmaktan geçiyor. Eğer eşleşim haritanızda Neptün enerjileriniz zorlayıcı ise, doğal olarak itme-çekme bu beraberliği yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu etki ne zaman sizden uzaklaşacak. 2012 yılında. Benim tavsiyem tabii ki öncelikle bu analizi yaptırmanız. Çünkü bu sayede hem beraberliğinizdeki durumları öğrenir hem de ona göre bir önlem alabilirsiniz. Böyle olan çiftlerin özellikle Haziran ayına kadar zorlanacağını söylemeliyim. Çünkü Mars gezegeninin Neptünle yaptığı zıtlaşma hakikaten yorucudur. Kaldı ki geri hareketi biten Mars oldukça coşkulu davranışlara sebep olur. Dikkatli olmanızda fayda var.

Şu ana kadar yazdıklarımızı özetleyecek olursak, Mart ayı hızlı aşklar, cinsel paylaşımlar açısından gayet olumlu. Devam eden ilişkinizde partnerinizle aşkın doruklarında gezinebilir, yeni tanışmalar sayesinde keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilir, keyiflenebilirsiniz. Dış dünyada artan cazibeniz ve güvenli duruşunuz karşı cins üzerinde etkilidir. Cinselliğin merkez alındığı ilişkiler bu dönemin yansımaları arasındadır. Yalnız gerçekleşmesi imkânsız sözler vermemeli ve size söylenenlerin doğru olup olmadığını araştırmalısınız. Kendinizi net bir şekilde ortaya koyabilme gücüne kavuşacağınız bu dönemde, illa benim dediğim olacak tarzda hareket etmemek lazımdır. İlişkinizde gururlu ve kibirli davranmadan paylaşımcı olmaya çalışmalısınız. Kararlılık tabii ki güzel bir şeydir, ancak baskı uygulayarak bunları kabul ettirmeye çalışırsanız aşk ilişkinizde sorunlu bir dönem geçirebilirsiniz. Aynı şekilde ilişkinizde sorunlar varsa da dikkatli olmak, yükselen egonuzun sizi esir etmesine izin vermemek lazım. Dönemin keyfini çıkarın ama ne kendinize ne de başkasına zehir etmeyin. Bu dönemi, ilişkinizle alakalı konularda hayatınıza anlam katmak veya yeni bir yön tayin etmek şeklinde kullanabilirsiniz.

İş ve Kariyer

10 Mart-6 Haziran tarihleri arasında düz olarak seyrine devam edecek Mars gezegeni, Aralık ayından beri girişim, cesaretlilik, kendini ifade, isteklerinizi saptama ve bu isteklerin peşinden gitme konusunda zorlayıcı bir faktördü. Aslan için kendini ortaya koymak, iktidar olmak, bulunduğu konumda dikkat çekmek, hakimiyet kurmak son derece önemlidir. Geri hareket süreci ise, kişinin kendi kendini kısıtlaması, dış dünyada insiyatifsiz kalması demek olur ki, bir yerde pasifize olmak gibi bir durumdur. Mevcut iş, yaşam ve düşünülen planlamaların hepsi bu süreçte gözden geçirilir ve ne kadarının işinize yaradığı saptanır. Şimdi bu geri hareket sona ermiş durumda. Doğal olarak artık sizi kısıtlayacak ve herhangi bir konuda cesaretle öne atılmanıza engel olacak bir durum kalmadı. Mart ayına baktığımızda bir yandan Güneşin Koç burcundaki güçlü ışığı altında hayata daha bir sıkı sarılma söz konusu olduğu gibi, eğitim hayatında olanlardan tutun da, mesleki uzmanlık konusunda ilerlemek isteyenlere kadar geniş bir alanda ifadesel kuvvet kazanmaya başlayacaklar. Merkür gezegeni de aynı şekilde Aslanların dış dünya ile bağlantı kurmalarında joker kart olarak önem taşıyor. Venüs Koç burcunda afacan bir çocuğun ben şunu istiyorum diyerek diretmesi ancak arzuları yerine gelmediğinde huysuzluk etmesi gibi bir durum içerse de, Güneşin güçlü ışığı tarafından terbiye edildiği için, Aslanlar hangi konuda ne kadar inat edebileceklerinin farkındalar. Bu anlamda dış dünya ile kolayca bütünlük sağlayabilirler.

Mars gezegeni sizin burcunuzda, kendinizi açık ve cömert bir şeklide ortaya koyabilmenizde destekçinizdir demiştik. Ancak Aslanlar bildiğiniz gibi kendilerine hayranlık duyulmasından ve güçlerinin kabul edilmesinden yanadırlar. Gururlu tepkileri de genel olarak bu nedenledir. Mars gezegeninin geri hareketinin bitişiyle doğal olarak idealizm yönleri açığa çıkmaya başlayacak. Bunu ister eğitim hayatınızla ilgili konularda Haziran ayına kadar elde edilmiş bir güç, isterseniz mesleki uzmanlık, yabancı dil, yabancı ülkelerle ilişki, inandığınız fikirleri ifade etme, başkalarıyla temasa geçerek ilerleme, hukuki konularda kendinizi savunma, bir başka ülkeye yerleşmek için girişimde bulunma veya üç aylığına giderek orada kalma şeklinde kullanın farketmez bu joker kartın oldukça işinize yarayacağını söyleyebiliriz. Ancak şunu da belirteyim. Bütün bunların kalıcı mı yoksa geçici bir hareketlenme mi olduğunu ancak ve ancak doğum haritanızın incelenmesi ile anlaşılır. O nedenle her Aslan bu dönemde kalıcı ve hayati bir adım atabilir diyemeyiz. Ancak şu var ki, Mart ayı hareketlenme ve başlangıç anlamındaki her türlü eylemin ortada olduğu bir aydır. Hani şimdilerde çokça kullandığımız bir sözcük var. Aksiyon. Aynen böyle aksiyon yaratmak için uygun bir aydasınız diyebiliriz. Benim bu enerjiyi olumlu yönde kullanmanız adına tavsiyem, ne olursa olsun yüksek hayallere kapılmamanız, bilinçli hareket etmeniz ve bu süreci bilinçli bir şekilde değerlendirmenizdir. Yoksa sadece geçici, hoş, eğlenceli, aksiyon dolu bir dönem geçirdim diyerek hatırlarsınız.

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek yönetici gezegeniniz Güneş son derece güçlü bir enerjiyle çevrelenmenizi sağlayıcı. Bir yandan Mars gezegeninin burcunuzdaki düz seyri, diğer taraftan Venüs, Merkürün burcunuzla olan güçlü etkileşimini hesaba katarsak, kelimenin tam anlamıyla bir eliniz yağda bir eliniz balda bir dönem geçireceğinizi söyleyebiliriz. Bu güçlü enerjilerin desteğiyle kişisel imajınız yükseldiği gibi, girişimlerinizde kendinize daha fazla güven duyabilirsiniz. Bu dönemde bugüne dek elde ettiğiniz bilgi ve tecrübe birikimini belirli bir alanda sergilemek fırsatı yakalayabilirsiniz. Seyahatler oldukça ön plana gelmeye başlayabilir, farklı yerler görmek, iş veya özel amaçlı yolculuklar yaparak kendinize yeni bir dünya kurmak isteği belirginleşebilir. Kimileriniz başka bir şehir veya ülke hakkında bilgi edinerek oralara giderek iş veya yerleşim şartlarını gözden geçirebilir kimileriniz ise farklı bir ruhsal arayış içinde biraz sorunlardan uzak kalmayı düşünebilirsiniz. Eğitim hayatı içinde olan kardeşlerimiz yüksek okul sınavlarına ağırlık verebilir ve bu dönemde artan enerjilerini olumlu bir şekilde değerlendirerek hazırlık yapabilirler. Yüksek eğitim gören kişiler ihtisaslaşmak adına girişimde bulunabilirler, kimileriniz çeşitli sınavlardan geçerek uzmanlık yolunda adım atabilir, bazılarınız ise tecrübesini belirli bir alanda göstermek için girişimde bulunabilir. Kısaca her yıl Güneşin Koç burcuna girdiği bu dönem atak olmak, canlanmak, ben buradayım demek için gayet uygun bir zamandır.

Para Konuları

1 Mart-17 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkürün gezegeninin Balık burcu seyri, maddi konularda, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan elde edeceğiniz destekleri birleştirerek hareket etmek ihtiyacınızın göstergesidir. Yani ben bu kadar kazanıyorum şurdan şu kadar gelir, toplam bu kadar olur diye bir hesap yapabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus neye ihtiyacınız olduğunu ve neler yapmanız gerektiğini uygun bir bütçe içinde düzenlemeye çalışmaktır. Yani sistem dışı gelişmelerin olabileceğini düşünerek kenarınızda üç beş kuruşun bulunması faydalıdır. Akılcı sorgulamalar yapmak gerekiyor. Yani fazla açıldıysanız kendinizi düzenlemeniz veya ortak ilişkide bulunduğunuz kişinin de yaptıklarını kontrol etmeniz yerindedir. Ve bir dip not vereyim. Bu enerji altında öyle fazla hassas, duyarlı, sanki güçsüzmüşsünüz, çaresizmişsiniz gibi düşünmeniz gereksizdir. Kapıları zorlayacak içeri girerek hakkınız olanı iyi bir ifade ve kendinize olan duruşunuzla elde etmeye çalışacaksınız. Bu son derece önemli. Tabi ki akıllı bir planlamayla. Çünkü 1 Mart tarihi itibariyle etkili olmaya başlayan bu enerji yaklaşık iki hafta boyunca finansal ortaklıklar anlamında gayet destekleyicidir. Ancak burada dikkat edeceğiniz nokta ciddiyetle hareket etmektir. Merkür Balık burcunda astrolojik olarak pek güçlü bir enerji değildir. Kişi kolayca rehavete kapılarak yanlışlar yapabilir. Elden borç veya kredi girişimlerinizde çok iyi düşünün. Birilerine uzun ömürlü güvenip güvenemeyeceğinizin hesabını lütfen iyi yapın. Böylece ileride keşke bu borcu almasaydım veya keşke bu işe girmeseydim demezsiniz.

17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerlemeye başlayacak kazanım evinizin yöneticisi Merkür gezegeni bundan önceki Balık burcunda edindiğiniz paraların veya gücün dış dünyada ifade bulması, eylemde bulunulması zamanıdır. Söz gelimi bir iş ortaklığı kurdunuz, parasal meselelerde anlaştınız. Tarihler 17 Martı gösterdiğinde bu işleri yürürlüğe koymak için hareketlenmeye başlarsınız. Bu ister yurtdışıyla alakalı olsun isterse eğitim veya mesleki konularda farketmez. Eldeki gücü, finansınızı, dış dünya ile bağlantıya geçerek bir şekilde kullanmaya başlarsınız. Yaptığınız işin kalıcılığı veya size olabilecek artısı tabii ki önce doğum haritanızdaki etkilere ve ardından da işin sağlamlığına bağlı olarak gelişir. Yani para işini halledersiniz, ancak dibi sağlam değilse uzun süreli gelir sağlaması mümkün olmayabilir. Yine bu dönem sadece keşif amaçlı yapılan bir girişimin göstergesi olabilir. Elinizdeki parayla bir projeyi hayata geçirmeye çalışırsınız veya yapacağınız işin projesi için para harcarsınız. Bir reklam tanıtımı için parayı kullanırsınız. Söz gelimi medya, yayın organları vasıtasıyla işinizi dış dünyaya gösterirsiniz. Bu dönemin bir başka etkisi inanç yoluyla yapılacak seyahati gösterebilir. Bir başka ülkeye, ülkünüzü hayata olan bakış açınızı geliştirmek amaçlı gidebilirsiniz. Yüksek okul için araştırmada bulunabilirsiniz. Belki de yurtdışında okumayı düşünüyorsunuzdur. Bunun için yabancı ülkeye gidebilir oradaki imkanları gözden geçirirsiniz. Yabancı dil öğrenmek için yurtdışına gidebilirsiniz. Bu üç aylık bir seyahati işaret edebilir. Ancak bu uzun süreli bir kalış olmayabilir. Bunun için haritanızdaki işaretler önemlidir. Eğer yabancı ülkeye yerleşme eviniz güçlü ise, Mars, Merkür, Güneş sizi orada uzun yıllar ikamet etmeniz adına destekleyebilir. Ancak benim bu tarihler arasında size tavsiyem, parayı nereden elde edeceğinizi nasıl kullanacağınızı iyi bilmenizdir.

Mart Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :2-3-6-7-8-16-17-18-21-22-23-26-29-30-31

Zayıf Enerjili Günler :4-5-11-12-13-19-20-25

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :27-28

Aşkta Şanslı Günler :6-7-8

Yeniay : 25-26

(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :11-12-13

(Ay gezegeninin Kova burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşarak gerekli bilgilerinizi bildiriniz.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri